CZ / EN

Podzimní přednáška 2012
Je Nobelova cena za mír udělená EU oprávněným oceněním, nebo nobelovská komise opomíjí jiné a možná podstatnější faktory míru v západní Evropě? Jaká jsou možná jiná vysvětlení, proč právě nyní EU získala NC? Jaký je stav evropské integrace a jaká je její budoucnost? Je Evropa v dobré kondici jak politicky, tak hospodářsky? Co přináší plán tzv. Evropské bankovní unie?

O těchto, ale i mnoha dalších tématech bude 29. 11. V 17:00 v prostorách CEVRO Institutu (Jungmannova 17, Praha) debatovat čtveřice vystupujících na Podzimní přednášce ISEP 2012, tentokrát s tématem „Nobelova cena za mír pro EU – kam směřuje evropská integrace?“

Na semináři vystoupí Lenka Zlámalová (analytička Lidových novin), Martin Kovář (ředitel Ústavu světových dějin Filosofické fakulty UK), Ladislav Tajovský (ekonom a historik z Katedry hospodářských dějin NF VŠE) a Ivo Strejček (poslanec Evropského parlamentu a člen Hospodářského a měnového výboru EP).

Po přednášce bude následovat debata a malé občerstvení.

Svoji účast prosím potvrzujte buď vyplněním formuláře na našich stránkách, nebo mailem na pozvanky@isep.cz. Aktuální informace můžete sledovai na našem facebooku (facebook.com/isep.cz)