CZ / EN

Konference: 5 let od pádu Lehman Brothers


Přijďte na konferenci, která shrnuje finanční krizi pět let od jejího počátku, která se bude konat 14. 10. 2013 v 18:00 v místnosti RB101 na Vysoké škole ekonomické.


15. září uplynulo pět let od pádu americké banky Lehman Brothers. Toto datum je považováno za počátek finanční krize, která se rozrostla do nevídaných globálních rozměrů a odhlalila hluboké strukturální problémy nejen ve finančním sektoru.

Jaká je role krizí ve vývoji hospodářství? Dá se poslední finanční krize porovnat s Velkou hospodářskou krizí třicátých let? Jak se za posledních pět let změnil finanční svět? Byly reakce vlád na finanční krizi adekvátní? Jaký byl národohospodářský dopad krize? Odstraňuje nový regulační rámec příčiny možných budoucích krizí? Nejen tyto, ale i mnohé další otázky budou předmětem vystoupení vážených řečníků. 

Na konferenci vystoupí:


Martin Kovář (ředitel Ústavu světových dějin FF UK)
Mojmír Hampl (viceguvernér ČNB)
Petr Sklenář (hlavní ekonom J&T Banky)
Ivo Strejček (poslanec EP)
Miroslav Ševčík (děkan NF VŠE)
Lenka Zlámalová (hlavní analytička Lidových novin)

Konferenci moderuje Ladislav Tajovský (KHD NF VŠE a předseda vědecké rady ISEP)

Konference se bude konat v pondělí 14. 10. 2013 v 18:00 v místnosti RB101 na Vysoké škole ekonomické (Nám. W. Churchilla 4, Praha 3)

Konferenci společně pořádají Katedra hospodářských dějin NF VŠE, Institut pro studium ekonomiky a politiky a Ústav světových dějin FF UK.

Buďte všichni srdečně zváni!