CZ / EN

Brněnský seminář 2013


New Deal v Brně! Navštivte náš historicky první Brněnský seminář ISEP 15. 5. 2013, FSS MU U42, Joštova 10


Zveme Vás na "Brněnský seminář Institutu pro studium ekonomiky a politiky", konaný se spolupráci s Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity.

Před 80 lety - 4. 3. 1933 - pronesl nově zvolený president USA Franklin Delano Roosevelt inaugurační projev, ve kterém definoval základní pilíře svého hospodářského programu, který do dějin vstoupil pod názvem „New Deal“. Nejenom tato bezprecedentní intervence do ekonomiky po Velké hospodářské krizi, ale i aktivistická reakce současných politiků na nedávnou finanční krizi budou tématy našeho historicky prvního Brněnského semináře ISEP. 

Na semináři vystoupí vedoucí Katedry politologie FSS MU a výkonný ředitel CDK Stanislav Balík, Pavel Dufek z Katedry politologie FF MU, Ondřej Krutílek z CDK a Ladislav Tajovský, přední český hospodářský historik a ekonom z NF VŠE. Seminář bude moderovat Ivo Strejček, poslanec Evropského parlamentu. 

Po vystoupení hlavních hostů bude následovat debata s posluchači.

Každý z účastníků semináře obdrží publikaci „Svoboda v ohrožení“ s textem stejnojmenného projevu Herberta Hoovera a právě prvního inauguračního projevu F.D. Roosevelta, kterou ISEP k tomuto významnému výročí vydal. Dostupná bude i publikace "Já, tužka", kterou ISEP vydal v loňském roce.

Seminář je otevřený veřejnosti, ale i přesto prosíme o potvrzení účasti buď na Facebooku (https://www.facebook.com/events/519813164722433/), nebo na mailu pozvanky@isep.cz kvůli přípravě prostor.

Těšíme se na viděnou na Brněnském semináři ISEP!