CZ / EN

Jarní seminář ISEP


Zveme vás na Jarní seminář ISEP - tenktokrát s tématem "80 let od New Dealu - Minulost a současnost státních zásahů do hospodářství"


Před 80 lety - 4. 3. 1933 - pronesl nově zvolený president USA Franklin Delano Roosevelt inaugurační projev, ve kterém definoval základní pilíře svého hospodářského programu, který do dějin vstoupil pod názvem „New Deal“. Nejenom tato bezprecedentní intervence do ekonomiky po Velké hospodářské krizi, ale i aktivistická reakce současných politiků na nedávnou finanční krizi budou tématy našeho tradičního Jarního semináře ISEP. 

Na semináři vystoupí odborník na Velkou hospodářskou krizi a ekonomické dějiny USA Ladislav Tajovský, přední český hospodářský historik a ředitel Ústavu světových dějin na FF UK Martin Kovář a komentátor Lidových novin Martin Weiss. Seminář již tradičně moderuje Ivo Strejček, poslanec Evropského parlamentu.

Každý z účastníků semináře dostane publikaci „Svoboda v ohrožení“ s textem stejnojmenného projevu Herberta Hoovera a právě prvního inauguračního projevu F.D. Roosevelta, kterou ISEP k tomuto významnému výročí vydal.

Seminář je otevřený veřejnosti, ale i přesto prosíme o potvrzení účasti buď zde na Facebooku (https://www.facebook.com/events/346498362123257/), nebo na mailu pozvanky@isep.cz kvůli přípravě prostor.

Těšíme se na viděnou na Jarním semináři ISEP!